1. Ana Sayfa
  2. Anne ve Çocuk
  3. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan kolay hamile kalma kürleri

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan kolay hamile kalma kürleri

prof-dr-ibrahim-saracoglundan-kolay-hamile-kalma-kurleri-A6aNF3m6.png

Hızlı hamile kalmanın yollarını arayan çiftlerde bebek şansını arttıran en kolay ve etkili İbrahim Saraçoğlu kürlerini sizler için derledik. Hamile kalma konusunda en çok bilinen kuru incir ve havuç kürü ile soğan kürünün nasıl uygulandığını tüketim halleriyle birlikte haberimizde okuyabilirsiniz! İşte hamile kalmayı kolaylaştıran kürler…

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin hayallerine kavuşabilmeleri için son çare olarak gördükleri tüp bebek tedavisi yerine öncesinde doğal tedavi yollarını arayarak hamilelik şansını arttırmaları daha doğru olacaktır. Hamile kalma olasılığının arttığı yumurtlama dönemine denk getirilen birliktelikle beraber uygulanacak bitkisel kür tarifleri bebek şansını arttıran ihtimaller arasındadır. Sağlıklı besinlerin bir araya gelip buluşturulduğu kürlerde etkili bir sonuç almak için düzenli uygulamak önemli bir etkendir. Bizde anne ve baba olmak isteyen tüm çiftleri bu isteklerine bir adım daha yaklaştıran sağlıklı ve doğal olan hamile kalmayı kolaylaştıran meşhur kür tariflerini sizler için haberimizde derledik. Doktorunuzun kontrolü dahilinde ilerleyebileceğiniz sağlıklı ve doğal formüllü kürlerle sizde anne-baba olma şansını arttırabilirsiniz. Ne olursa olsun umudunuzu kesmeden tam gaz devam edeceğiniz sağlıklı tariflerle olumlu sonuç elde edebilirsiniz. Doktorlarda kapı kapı gezmeden doğal yollarla hamile kalmak için doğurganlığı destekleyen kürler! Çocuk yapmak için ne yapılmalı? Anne ve baba olmak isteyenler için kür tarfileri! İşte Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan hamilelik kolaylaştıran bitkisel kürler…

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN HAVUÇ VE KURU İNCİR KÜRÜ

HAMİLELİĞİ KOLAYLAŞTIRAN HAVUÇ-İNCİR KÜRÜ:

MALZEMELER

– 2 tane büyük boy havuç

– 20 tane kuru incir

– Yarım litre klorsuz su

HAZIRLANIŞI

Öncelikle klorsuz suyu tencerede kaynatarak 4-5 cm uzunluğunda bıraktığınız havuçları içine atın. Kapağı kapalı şekilde 20 dakika kaynattıktan sonra ayrı kapta kaynayan yarım litre suya bıçakla üzerine çizik atılmış 20 kuru inciri atın. Üzeri kapalı şekilde 15 dakika daha kaynatın.

Karışımdan kalan haşlama sularını çok fazla soğutmadan karıştırın. Her sabah kahvaltıdan 15 dakika önce tüketmek kaydıyla 20 gün uygulayın.

SARAÇOĞLU’NDAN HAMİLELİK KOLAYLAŞTIRICI SOĞAN KÜRÜ TARİFİ

HAMİLELİK İÇİN SOĞAN KÜRÜ TARİFİ:

MALZEMELER

– 1 tane açık kahverengi soğan

– Yarım litrelik pet şişe su

– Bıçak ve tencere

YAPILIŞI

Klorsuz ya da marketten alacağınız pet şişe sudan iki bardak kadarını tencerede kaynatın. Elinizdeki soğanı dört parçaya ayırıp kabuklarını ayıklayın. Ardından soğanları kaynamış olan suya atın ve 10 dakika kaynatın. Suyunu süzdükten sonra sabah ve akşamları ılık şekilde için.

Her gün iki defa tüketilerek 15 gün boyunca uygulanması gereken bir kürdür. En geç 1 hafta sonra etkisini göstermesi beklenir.

SOĞAN KÜRÜNE NE ZAMAN BAŞLANMALI?

Planlı bir hamilelik düşünen çiftlerde kadınlar adet dönemi bittikten sonra 1 hafta içinde soğan kürüne başlamalıdır. Kürün düzenli olarak tüketildiği vakitten 2. regl dönemini görmeden 10 gün önce yeniden 5 gün veya 7 gün kürü denemelidir. Soğan kürü uygulandıktan sonra da yukarıda bahsettiğimiz incir kürüne başlanmalıdır.

SARAÇOĞLU’NDAN TESTERE DİŞLİ ASLAN PENÇESİ KÜR TARİFİ

ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İÇİN KÜR TARİFİ:

MALZEMELER:

-1 tutam testere dişli aslan pençesi

-Yarım litre kaynamış su

YAPILIŞI:

Cezvenin içine yukarıdaki malzemeleri koyup 10 dakika demleyin. Demlendikten sonra ocaktan alıp soğuyunca süzgeçle arındırın. Bu karışımı taze olarak 45 gün gün aşırı için. 

TIKLA OKU: NORMAL DOĞUM NASIL BAŞLAR?

HAMİLE KALMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR? HAMİLE KALAMAYANLAR DİKKAT!

Sağlıklı yöntemlerle doğru zamanda çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, bazı kriterlere günlük yaşantıları içerisinde dikkat ettikleri zaman bu isteklerini yerine getirebilmeleri mümkün. Peki kısa zamanda anne ve baba olma duygusunu tatmak isteyen eşler ne yapmalı? 

İşte eşlerin dikkat etmeleri gereken kriterler…

1- Yapılan araştırmalar gösteriyor ki düzenli olarak tüketilen kafein tüketimi hamile kalamama ihtimalini büyük ölçüde etkiliyor.

2- Kalorili yiyecekler, üreme hormonlarının seviyesini düşürdüğünden dolayı diyet uygulanmamalıdır.

3- Sağlıklı bir beslenme için E ve C vitamini tüketimine dikkat edilmelidir.

4- Sigara ve içki tüketimi her iki cinsiyette de üreme organlarını olumsuz etkiler.

5- Kullanılan bazı ilaçlar, hamile kalma ihtimalini zorlaştırabileceğinden dolayı doktor onayıyla ilaç kullanılmalıdır.

6- Tüm bunları dikkate almanıza rağmen yinede çocuk sahibi olamıyorsanız eşinizle beraber kontrole gidilmelidir.

Facebook Yorum Yap
Yorum Yap

Yorum Yap