1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Makyaj bazı nedir ve nasıl uygulanır? İşte bilmeniz gerekenler…

Makyaj bazı nedir ve nasıl uygulanır? İşte bilmeniz gerekenler…

Makyaj bazı nedir ve nasıl uygulanır? İşte bilmeniz gerekenler…

Fondöten sürdükten bir mühlet sonra yüzümüzde pul pul dökülüyor ya da sıcak havalarda terlediğimizde yüzümüzden akıyorsa ne yapmamız gerekiyor? İşte bu durumda devreye giren ve cildimizle fondöten arasında bir köprü hizmeti kuran makyaj bazları hakkında bilmeniz gerekenler? Hangi cilde ne çeşit baz uygulanmalı ve makyaj birtakım mahalline kullanılabilecek öteki eserler var mı? Elmaelma.com olarak makyaj bazları hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik…

Her Makyajda Baz Kullanmak Gerekir mi?

Kusursuz bir cilt ve makyaj için kullanılan makyaj bazları cildi nemlendiriyor. Gerçek cilt tipine iyi seçildiğinde ve ölçülü uygulandığında makyajınızın kalıcılığını artırıyor. Fondöten cildimizdeki sivilce ve leke üzere cilt kusurlarını gizlerken öncesinde makyaj kimi uygulanması ile fondötenin örtücü özelliği daha da artmış oluyor. Gözlere sürülen göz bazları ise eyeliner ve farın daha kalıcı olmasını ve kirpiklerin uzun görünmesini sağlıyor.

Her Cilt Tipi İçin Başka Baz

Şayet yağlı bir cilt yapısına sahipseniz mat baz, sivilce meselesiyle başınız dertte ise yeşil renkli makyaj bazları, kuru cilt yapısına sahipseniz yağ formunda olan makyaj bazlarınızı kullanmalısınız. Şayet yağlı cilde sahipseniz matlaştırıcı kimi en yağılı nahiyelere (özellikle çabuk yağlanan T bölgesi), kuru cilde sahipseniz cildin en kuru ve pul pul dökülen bölgelerine uygulamalısınız.

Birtakım ziyadesiyle değil de ince halde ve az formda, gerekli alanlara sürmek epeyce kıymetlidir. Bazlar nemlendiri sürüldükten sonra kullanılır ve nemlendirici noktasına geçmezler.

Makyaj Birtakım Yanına Kullanılabilcek Kimi Eserler

Makyaj bazınız bitti ve acilen bir baza mı gereksiniminiz var? Derhal panik yapmayın zira makyaj kimi noktasına kullanılabilecek birtakım şeyler yok değil. Birinci duyduğunuzda şaşırtıcı gelse de “tıraş losyonu” bunlardan bir tanesi. İçeriğinde bulunan su ve gliserin ile cildin nem istikrarını koruyan traş losyonları bayanların baz alanına sıkça tercih ettikleri bir eser. Makyajın kalıcılığını artıran traş balsamlarını berrak cilde uyguladığınızda fondöten kalıcılığı daha da artıyor ve cilde şık bir görünüm sağlanıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap