İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Anne ve Çocuk
  3. Bebeklerde el ve ayak izi heykeli nasıl yapılır?

Bebeklerde el ve ayak izi heykeli nasıl yapılır?

bebeklerde-el-ve-ayak-izi-heykeli-nasil-yapilir-ty8jyAIn.png

En özel anlarınıza seneler sonra bakıp gülümseyebilmek için bebeğinizin el ve ayak izini çıkartıp kalıp haline getirebilirsiniz. Minik el ve ayaklarını ömür boyu sabitleyebileceğiniz heykelin yapımı ise şöyle:

Minicik elleri ve ayakları ile bir anda hayatınızın merkezinde yer alan bebeğinizin bu zamanlarını bir daha geri getiremeyeceğiniz için şimdiden güzel anılar biriktirmeye ne dersiniz? Dışarıda para vermeden kendinizin rahatlıkla uygulayabileceği heykel yapım yöntemi ile aileniz için güzel bir hatıra oluşturabilirsiniz. Bebeğinizin doğduğu ilk andan itibaren oluşan minicik el ve ayakları ilerleyen aylarda bile fark edilir derecede büyüyeceği için bu fırsatı kaçırmayıp ilk aylarında kalıcı bir hatıra ile bu özel anlarınızdan izler oluşturabilirsiniz. Kolaylıkla yapabileceğiniz el ve ayak izi heykelini evinizin en güzel köşesinde değerlendirebilirsiniz. İşte bebeklerde el ve ayak izi baskısı çıkarmanın yöntemi…

BEBEKLERDE EL VE AYAK İZİ ÇIKARMA! EL VE AYAK İZİ HEYKELİ

MALZEMELER

1 çay fincanı tuz
1 çay fincanı un
Yarım fincan su
Bebek yağı

YAPILIŞI

Derin bir kabın içerisinde tuz, un ve suyu karıştırarak kulak memesi kıvamında hamur elde edin. Bebeğinizin ayağının girebileceği yuvarlak veya oval kabın dibine streç film veya naylon yerleştirin. Gerekirse bir spatuladan yardım alarak hamurum dümdüz şekilde yayın.

Bebeğinizin ayak tabanını bebe yağı ile yağlayın tabanında hamur olan tabağı dikkatlice bebeğinizin ayağına bastırın. Bebeğinizin hareketsiz olduğu uyku sırasında ayağını tutup hamura hafifçe bastırın. Hamuru kalıptan çıkartın ve güneşte kurutun. Görüntüsü biraz donmuş plaj kumuna benzeyecek isterseniz boyayabilirsiniz. 

NOT: Bebek için herhangi bir zarar vermese de her ihtimale karşılık uzman onayı almadan denemeyiniz 🙂

Facebook Yorum Yap
Yorum Yap

Yorum Yap