1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. 2019 İlkbahar Yaz makyaj trendleri

2019 İlkbahar Yaz makyaj trendleri

2019 İlkbahar Yaz makyaj trendleri

Makyaj klasikleri bu yıl da kadınların gözdesi olmaya devam ediyor. Kendine güvenen, ikna edici modern makyaj uygulaması tüm kültürlere, tercihlere, yaşam stillerine ve yaşlara dokunuyor. Farmasi Make Up Artisti Tahsin Eryılmaz, 2019 yaz sezonunda etkileyici güzelliğe sahip olmak isteyenlere, trendleri ve kusursuz makyajın ipuçlarını veriyor.

DRESSED
Kahverengi göz farlarını, siyah liner'ları ve kırmızı ruj gibi klasikleri yeniden değerlendiren Dressed trendi, yaz modasına gösterişli bir rahatlık ve incelikli bir stil katıyor. Bordo tonlu gözler, keskin grafik liner'lar ve kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz kırmızı rujlar Dressed makyaj uygulamasında sıklıkla karşımıza çıkıyor. Farmasi'nin Starlook Maskarası ile daha yoğun, daha çarpıcı kirpikler elde edebilirsiniz. Minimal şekilde mükemmel hale getirilmiş cilt, doğal taranmış kaşlar, dengeli hafif dudaklar ile liner dengesini göz önüne getirebilirsiniz.
SİYAH EYELINER
Liner artık daha farklı bir anlayışa sahip. Bu yaz siyah eyeliner yeniden yorumlanıyor. Bu noktada standart şekli değil kendi stilinizi oluşturmanız önem taşıyor. Makyajın mükemmel ama ham unsurlar içermesi, bu nedenle çizginin veya yüzün unsurlarının kısmen geri çekilmesi gerekiyor.

Teknolojiyi gelenekle buluşturan Dressed trendi, klasikleri ele alırken kuralları da yıkıyor. Kahverengi ve bordo tonlu gözler bu sezon kendi belirginliği ile öne çıkıyor. Kahve tonları ve bordo renkleriyle gözlerinizi ön plana çıkartırken dudaklarınıza uygulayacağınız bakır tonlu ruj ile gecenin yıldızı siz olun.
RUJLARDA 90’LAR ETKİSİ
Rujlarda 90'ların esintisi kırmızı renk kendini gösteriyor. Mavi alt tonlu kırmızı rujlar, dişleri her zaman olduğundan daha beyaz gösterir. Bu nedenle kırmızı ruj sürerken mavi alt tonlara yönelmenizi tavsiye ediyorum. Göze ve elmacık kemiklerine sürülecek toprak tonları kırmızıyı ön plana çıkaracaktır.
HEALTHY
Bu sezon yanaklarda gerçeklik, güç ve güneşte yanmış bir his hakim. İddialı ve dinamik bir görünüm ön plana çıkıyor. Healthy makyaj uygulaması soft, rahat, doğal ve zinde bir görünümün kapısını aralıyor. Bu yeni bronzluk ve allık yöntemi, yüzün özelliklerinin görünümünü değiştirmek yerine yüze sıcaklık katarak dürüst bir şekilde bireyselliği vurguluyor. Allık uygulanmış görüntüsü yerine taze ve gösterişli görünüm etkisi bırakıyor.

Rengin tamamen doğal sağlıklı bir kızarıklık ve cildin bir parçası olarak görünmesi için, yanaklara parmaklarla dağıtılan ve burun kemerine hafifçe eklenen turuncu geçişli pembenin günbatımı renkleri harika bir yöntem… Gerçekçi olması için nemli cilde dağıtarak uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda allığı yükseğe değil alt kısma uygulamak, daha doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz.
DAHA AZ MAKYAJ DAHA GERÇEK BRONZLUK
Bronz bir görünüm için yüzün merkezine uygulanan krem ve koyu tonda bronzer cilde daha sıcak bir görünüm sunabilir. Daha az makyajla daha gerçek bir bronzluk elde edilebilir. Bronz görünüm için cilt tonunu tamamen değiştirmeden yüze özel bir şekilde sıcaklık katmak gerekiyor.
REFINED
Her sezon doğal bir trend öne çıkıyor. Bireyselliğin ön planda olduğu ilkbahar yaz sezonunda gerçek güzelliğinin vurgulanması trendi ön planda. Parlak olmayan bitişler ve daha kalın, daha güçlü, daha düz kaşlar cinsiyetsiz güzelliğin kapısını aralıyor. Güçlü bir ifade edebilmek için ciltte görünmez renkler ve yansıtıcı highlight'lar ile birlikte androjen kaşlar ve belirgin olmayan maskara veya ruj tercih edilebilir.
YÜZÜNÜZÜ AYDINLATIN
Islak doku yerine arttırılmış über parlaklığın yanı sıra yüze uygulanan parlak fondöten ve açık concealer ile parlak aydınlık görüntü daha da arttırılabilir. Yüzün yüksekte kalan noktalarına açık tonda renkler uygulanması kişinin kendi özelliklerini ortaya çıkarmasını sağlıyor.

MAKYAJ VAR AMA MAKYAJ YOK GİBİ
No make up ile uygulaması dışında kalan teknolojik ürünleri katmanlar halinde cilde uygulamak ve bu işlemi fark edilmez şekilde yapmak bu sezon öne çıkıyor. Çok fazla makyaj yapmış gibi değil, teknolojik, oldukça ince ama örtücü ürünler sayesinde bu uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap